Strona główna Aktualności BAJKOWY DZIEŃ DZIECKA NA PIASKACH

BAJKOWY DZIEŃ DZIECKA NA PIASKACH

W sobotę 1 Czerwca odbył się na ostrowskich Piaskach "BAJKOWY DZIEŃ DZIECKA". Do udziału w imprezie zapraszał Prezydent J.Urbaniak oraz Osiedlowe Stowarzyszenie "Krępianie". Na ostrowskie dzieci czekało wile atrakcji. Na scenie głównej odbywały się liczne konkursy, prezentacje prowadzone przez parę zabawnych klaunów. Było wspólne tańczenie Zumby, malowanie twarzy, zabawy na dmuchanych zamkach oraz ogromne bańki mydlane. Każde z ostrowskich przedszkoli miało swoje stanowisko, gdzie organizowano zabawy zgodnie z tematyką. Na terenie krążyły bajkowe postaci, które częstowały dzieci cukierkami. Nasze przedszkole reprezentowało bajkę "Kopciuszek", dlatego u nas można było oddzielać groch i fasolę, dobierać w pary pantofelki Kopciuszka, rysować na sztalugach postaci z bajki itp. Dzieci za odwiedzenie stoisk otrzymywały naklejki z logo Przedszkoli, z którymi mogły iść po odbiór nagród niespodzianek. Swoje pięć minut miały też starsze przedszkolaki, które zatańczyły "Ojca Wirgiliusza", "Dwóm tańczyć się zachwiało" oraz taniec z chustą, których to nie mogły zaprezentować podczas Majostaszków z powodu niesprzyjającej aury. Na Piaskach było wesoło, kolorowo i choć trochę deszczowo - to po prostu bajkowo!