Strona główna Aktualności KONKURS EKOLOGICZNY "EKOLOGIA SZANSĄ NA LEPSZE JUTRO"

KONKURS EKOLOGICZNY "EKOLOGIA SZANSĄ NA LEPSZE JUTRO"

Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami "MZO" S.A. od kilku lat prowadzi, w ramach swojej działalności, edukację ekologiczną. Rozwijanie i kształtowanie umiejętności prawidłowego segregowania to główny cel proekologicznych działań Spółki. Zwiększenie świadomości ekologicznej wśród lokalnej społeczności procentuje zmniejszeniem ilości odpadów trafiających na składowisko i zmierza do poprawy naszego środowiska naturalnego.

Spółka już od 5 lat organizuje "jesienne" konkursy dla dzieci i młodzieży z ostrowskich przedszkoli i szkół.

Hasło tegorocznego V konkursu ekologicznego pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, to "EKOLOGIA SZANSĄ NA LEPSZE JUTRO". Celem konkursu była edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży oraz propagowanie nawyków prawidłowego segregowania odpadów "u źródła".

Konkurs polegał na przedstawieniu wizji przyszłego ekologicznego świata odrębnymi technikami plastycznymi. Udział w tym konkursie wzięły dzieci z grupy "PLASTUSIE": Katarzyna Mroczek i Krzysztof Maciejewski, dzieci z grupy "EKOLUDKI": Oliwia Młynarczyk i Szymon Maciejewski, oraz z grupy "ŻABKI": Daniel Kuberacki