Strona główna Aktualności MIĘDZYPRZEDSZKOLNY TURNIEJ "OSTRÓW-MOJE UKOCHANE MIASTO"

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY TURNIEJ "OSTRÓW-MOJE UKOCHANE MIASTO"

24.04.2015r. w Przedszkolu nr 8 im. Krasnala Hałabały odbył się turniej wiedzy o naszym mieście. Podczas spotkania dzieci mogły poznać legendę o powstaniu naszego miasta, przypomnieć sobie znaczenie (symbolikę) herbu a podczas wirtualnego spaceru po Ostrowie mogły przyjrzeć się najważniejszym budowlom- tym starym (zabytkowym) i nowym.

Konkurs miał na celu przede wszystkim utrwalenie i pogłębienie wiedzy o swoim mieście, kształtowanie poczucia tożsamości oraz związku z regionem. Dzieci brały udział w qwizie o naszym mieście, a ich zadaniem plastycznym było narysowanie węglem wybranego przez siebie obiektu.

Malwina Gaj i Klaudia Kryszczak z grupy "Ekoludki" przedstawiły budynek ostrowskiej Policji. Brawa dla dziewczynek za nietuzinkowy wybór.