Strona główna Aktualności WIZYTA W PIEKARNI

WIZYTA W PIEKARNI

5 maja 2015r. dzieci z grupy "Pszczółki", "Żabki" i "Świerszcze" wybrały się na wycieczkę do PIEKARNI "Jubilatka" w Ostrowie Wlkp. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie z etapami wypieku chleba oraz poznanie produktów potrzebnych do wyrobu pieczywa. Dzieci miały okazję zobaczyć wszystkie maszyny, urządzenia, pracę piekarzy oraz zapoznały się z tajnikami wypieku chleba. Dzieci z ciekawością przyglądały się pracującym wielkim mieszalnikom do ciasta. Największą przyjemność sprawiło dzieciom delektowanie się pysznymi, świeżymi pączkami, rogalikami, ciasteczkami itp. Na zakończenie w podziekowaniu dzieci wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę. Zadowolone i pełne energii dzieci wróciły do przedszkola. Właścicielom i pracownikom serdecznie dziękujemy za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę podczas pobytu w piekarni.