Strona główna Aktualności SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

W maju nasze przedszkole gościło PANA LEŚNICZEGO, który podzielił się z dziećmi swoją wiedzą o życiu zwierząt w naszych lasach oraz o roślinach, które tam można spotkać. Dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się leśniczy, gdzie mieszka, do czego wykorzystywane jest drewno z lasu i kto dba o to, aby w lasach cięgle rosły nowe drzewa.

Pan leśniczy przypomniał dzieciom o podziale drzew na liściaste i iglaste, oraz opowiedział jak odczytywać zachowania zwierząt. Z przykrością stwierdził, że ciągle problemem w polskich lasach są dzikie wysypiska śmieci. Dzieci bardzo chętnie zadawały pytania PANU LEŚNICZEMU (np. ile drzew jest w lesie, czy ktoś je policzył?). A nasz gość starała się udzielić wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania dzieci.