Strona główna Aktualności WYRÓŻNIENIE W MIEJSKIM KONKURSIE EKOLOGICZNYM

WYRÓŻNIENIE W MIEJSKIM KONKURSIE EKOLOGICZNYM

Blisko czterysta dzieci wzięło udział w tegorocznym Miejskim Konkursie Ekologicznym. Konkurs podzielony został na cztery kategorie wiekowe, a każda z nich otrzymała inne zadanie do wykonania. Konkurs dla przedszkolaków nosił tytuł „Moje recyklingowe zwierzątko” i polegał na wykonaniu przez grupę przedszkolaków pracy dowolną techniką zwierzęcia z odpadów – surowców wtórnych. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością – na potrzeby konkursu powstał m.in. pingwin, żółw, żyrafa, koń i lew.

Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z gr. Świerszcze i Plastusie, w składzie: Zosia Kempkowska,, Maja Kruszyk, Kaja Szamańska, Wiktoria Tworo, Zosia Florczak, Jakub Janaszkiewicz, Bartosz Karczewski – Górski, Jakub Rychlicki, Kinga Sorbjan i Szymon Trześniewski. Miło nam ogłosić, że praca wykonana przez naszych artystów znalazła się w gronie czterech wyróżnionych.

Głównym przesłaniem konkursu jest przekazanie dzieciom i młodzieży wiedzy o środowisku leśnym i jego walorach przyrodniczych, a przede wszystkim o życiu zwierząt w lesie. Partnerami miasta w tym przedsięwzięciu były Nadleśnictwo Taczanów oraz Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie. Patronat nad konkursem objęła Pani Prezydent Miasta- Beata Klimek. Uroczysta Gala odbyła się w sobotę 12 marca w Ostrowskim Centrum Kultury.