Strona główna Aktualności KONKURS "BAŚNIE, BAJKI I BAJECZKI"

KONKURS "BAŚNIE, BAJKI I BAJECZKI"

17 marca 2016r. odbył się Konkurs „Baśnie, Bajki i Bajeczki” zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 11 im. „Calineczki”. Nasze przedszkole reprezentowała Kinga Sorbjan z grupy V „Plastusie”. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania książkami, zachęcenie do słuchania opowiadań, baśni i rozmowy o nich, zdolność poprawnej wymowy pod względem artykulacyjnym, gramatycznym, fleksyjnym i składniowym, nabycie umiejętności wypowiadania się w różnych technikach plastycznych i przy użyciu elementarnych środków wyrazu (takich jak kształt i barwa) w postaci prostych kompozycji i form konstrukcyjnych. Dzieci podczas konkursu brały udział w takich konkurencjach jak: układanie puzzli,układanie historyjek obrazkowych, praca plastyczna, zabawy ruchowe i zagadki słuchowe. Konkurencje dotyczyły trzech baśni: J.Ch. Andersen „Calineczka”, Bracia Grimm „Kopciuszek”, Ch. Perrault „Czerwony Kapturek”. Wszyscy uczestnicy świetnie sobie poradzili z konkurencjami. Każde dziecko otrzymało dyplom i upominek.