Strona główna Aktualności WYSTAWA W MUZEUM MIASTA

WYSTAWA W MUZEUM MIASTA

W marcu i kwietniu 2012r. w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego miała miejsce wyjątkowa wystawa- DZIEJE PAPIERU I PAPIERNICTWA ZE ZBIORU MUZEUM PAPIERNICTWA W DUSZNIKACH ZDROJU.

Wystawę tę odwiedziły nasze starsze przedszkolaki z grup- Żabki, Ekoludki, Świerszcze, Plastusie,Smerfy.

Dzieci mogły posłuchać o początkach produkcji papieru w Chinach, obejrzeć plansze ilustrujące historię papieru, rozwoju papiernictwa na świecie oraz w Polsce. Wielkim zainteresowaniem przedszkolaków cieszyła się zabytkowa już aparatura wykorzystywana przy produkcji papieru, dawny warsztat czerpalniczy oraz makieta papierni dusznickiej.

Dodatkową, choć bez wątpienia największa atrakcją dla dzieci były warsztaty czerpania papieru. Każde dziecko mogło samodzielnie wykonać kartkę papieru z celulozy, odcisnąć z niej wodę i zabrać do przedszkola. To była bardzo ciekawa wystawa.