Strona główna Aktualności MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY "PODRÓŻ Z EKOLUDKIEM"

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY "PODRÓŻ Z EKOLUDKIEM"

Dnia 24 kwietnia 2012r w naszym przedszkolu odbył się VI MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY "Podróż z Ekoludkiem", pod hasłem "W ogródku Ekoludka".

W konkursie wzięły udział dzieci z 13 ostrowskich przedszkoli (P.P. 1,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,17,Sióstr Salezjanek).

Tradycją przedszkola jest organizowanie konkursu w plenerze. Piękna pogoda sprzyjała i tym razem przedszkolakom, które bawiły się w otoczeniu budzącej się do życia wiosennej przyrody. Dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach, podczas, których wykazywały się wiedzą ekologiczną rozwiązując zagadki, kalambury.

Mali przyrodnicy mieli okazję stworzyć swój własny ogródek oraz wykazać się umiejętnościami artystycznymi podczas tworzenia barwnych kwiatów i sylwet mieszkańców ogrodu.

W ekologiczne działania włączyły się również nauczycielki, które z entuzjazmem wykonywały wszystkie zadania.

Zadowoleni uczestnicy otrzymali dyplomy oraz Eko nagrody.

W komisji konkursowej zasiedli: Pani Renata Jarosz Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 14, Pani Barbara Jany Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 7, Pani Beata Rybka przedstawiciel Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami "MZO"S.A.,

Pani Malwina Wawrzyniak przedstawiciel Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.