Strona główna Aktualności WYSTĘP ŚWIATECZNY W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

WYSTĘP ŚWIATECZNY W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

WYSTĘP ŚWIATECZNY W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ Z inicjatywy Pani Anny Wawrzyniak i Pani Anety Wasieli w tym roku szkolnym nawiązaliśmy współpracę z Domem Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Staroprzygodzkiej. Owocem tej współpracy  było przygotowanie występu z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Do bardzo wzruszającego spotkania dwóch pokoleń doszło 5 grudnia 2023. Dzieci z grupy V Plastusie wraz z wychowawcami Panią Mariką Andrzejewską - Dembską i Panią Grażyną Ratajek przygotowały przepiękny występ artystyczny o tematyce świątecznej. Zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Występ dzieci wywołał u pensjonariuszy ogrom wzruszeń i radość.
Dzieci miały także okazję bliżej poznać i obejrzeć miejsce, w którym mieszkają podopieczni placówki. Istotnym celem wizyty w Domu Opieki było również urważliwienie dzieci na los drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących.
Na koniec występu dzieci wręczyły wszystkim pensjonariuszom i pracownikom przygotowane przez dzieci z grupy II Pszczółki wraz z wychowawcami Panią Anetą i Panią Anią przepiękne lampiony, które bedą im wszystkim przypominać o tym wyjątkowym dniu, w którym spędziliśmy cudowny czas. Spotkanie to było dla przedszkolaków prawdziwą lekcją, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Dzieci za występ otrzymały również drobne upominki ręcznie robione przez pensjonariuszy.

Opr. Aneta W.