Strona główna Aktualności OTWARCIE BASENU MIEJSKIEGO

OTWARCIE BASENU MIEJSKIEGO

W piątek, tj. 23 czerwca nastąpiło uroczyste otwarcie Basenu Miejskiego pod nazwą „Olimpijska”. Na terenie obiektu zebrali się uczniowie ostrowskich szkół oraz przedszkoli, a także samorządowcy i zaproszeni goście. Nasze przedszkole reprezentowała delegacja przedszkolaków z grupy "Świerszcze" w towarzystwie pani Dyrektor.

Pogoda była tego dnia kapryśna, jednak ten fakt nie mógł zepsuć radości z przekazania do użytku nowoczesnego, służącego do zabawy i rekreacji miejskiego obiektu. Uroczystość uatrakcyjniły występy ostrowskiej młodzieży. Po oficjalnym otwarciu wszyscy chętni mogli skorzystać z uroków tego miejsca - pływacy wypróbowali trzy tory pływackie, siatkarki boisko do plażowej siatkówki, a dzieciaki z ostrowskich szkół po raz pierwszy skorzystały ze zjeżdżalni. W niebo poszybowały setki balonów. To była bardzo radosna chwila. Radość obecnych pokazała, jak bardzo wyczekiwana była to inwestycja. Warto przypomnieć, że na obiekcie zamontowano bardzo dużą ilość urządzeń rekreacyjnych, m.in.: sztuczną rzekę, ławki podwodne z masażem powietrznym, grotę sztucznej fali, masaż karku, gejzery powietrzne, grzybki wodne, masaż ścienny z ławką, leżanki powietrzne, zjeżdżalnie dla dzieci, zjeżdżalnie dla dorosłych, zabawki wodne dla dzieci.I choć podczas otwarcia basenu tylko wybrani mogli przetestować atrakcje, to od soboty każdy może już korzystać z uroków wyremontowanego obiektu.