Strona główna Aktualności WIZYTA W GALERII SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

WIZYTA W GALERII SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego przedszkolaki z grupy „Pszczółki” wybrały się do wyjątkowego miejsca – Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim. Dzieci miały okazję zobaczyć wystawę prac Iwony Zielińskiej-Garbacz „Barwy codzienności”. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy dotyczących twórczości malarki. Pod opieką pani Barbary Zabłockiej analizowały dzieła sztuki, określały nasycenie barw. Przedszkolaki wzięły udział także w wystawie Pracowni 11, która jest przestrzenią działań twórczych uczniów klas IV- VI Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim, prowadzonych pod kierunkiem nauczyciela plastyki Annę Wikło. Dzieci pełne wrażeń opuściły Galerię, jednak jeszcze długo wspominały tą wyjątkową wizytę. Dziękujemy panu Cezaremu Janiszewskiemu za tak miłe przyjęcie, na pewno będziemy często odwiedzać Galerię Sztuki Współczesnej w naszym mieście.