Strona główna Aktualności JAŚ WYRÓŻNIONY W KONKURSIE ,,BĄDŹ EKO-DZIAŁAJ EKO”

JAŚ WYRÓŻNIONY W KONKURSIE ,,BĄDŹ EKO-DZIAŁAJ EKO”

12 czerwca 2018r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród w II edycji konkursu ,,Chrońmy nasze zdrowie” - ,,Bądź EKO, działaj EKO”. Organizatorem konkursu był Zarząd Województwa Wielkopolskiego – Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Konkurs polegał na wykonaniu przez dzieci w wieku przedszkolnym i dzieci klas I-III szkół podstawowych pracy plastycznej związanej tematycznie z konkursem, w formacie A4, dowolną techniką plastyczną. Celem konkursu była edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujących w otaczającym nas świecie. W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Wielkopolski. Nasze przedszkole reprezentował Jan Chen z grupy ,,Plastusie”. Jaś pod okiem p. Ewy wykonał pracę konkursową pt. ,,MASZ WYBÓR!, która została wyróżniona w konkursie. Jasiu wykorzystał w swojej pracy kredki, papier kolorowy, plastelinę i gazetę, co stworzyło ciekawą całość i w nagrodę za swoja pracę otrzymał podziękowanie w formie dyplomu i upominek w postaci słuchawek, które po powrocie do przedszkola pokazał rówieśnikom z grupy i szczęśliwy dzielił się wrażeniami. Serdecznie gratulujemy !