Strona główna Aktualności ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W MALUSZKU

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W MALUSZKU

27 września 2018 roku w Publicznym Przedszkolu nr 14 MALUSZEK odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka połączone z inauguracją roku szkolnego pod hasłem „Wszyscy Polacy to jedna rodzina”. Nasze Przedszkole bierze udział w międzynarodowym projekcie Piękna Nasza Polska Cała, stąd też nazwa tegorocznego hasła. W ten sposób chcemy rozwinąć postawę patriotyczną u dzieci, a także przybliżyć tematykę związaną ze 100-ną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas tego spotkania, rodzice wraz z dziećmi wykonali wspaniałe prace nawiązujące do naszej Ojczyzny i barw narodowych, które razem stworzyły niesamowitą dekorację. Po tych działaniach nastąpił długo wyczekiwany przez nowoprzyjęte dzieci moment, gdyż zostały one pasowane na przedszkolaków i z rąk pani dyrektor Renaty Jarosz, otrzymały pamiątkowe medale. W dalszej części przedszkolacy posadzili dorodnego dęba, który rosnąc razem z nimi już zawsze będzie im przypominał, jak 100-ną rocznicę odzyskania niepodległości świętowali w MALUSZKU. Ostatnim punktem tej imprezy były ogniska, przy których można było upiec kiełbaski i ziemniaki. Przedszkolna kuchnia również zadbała o poczęstunek, więc w piknikowym nastroju i rodzinnej atmosferze spędziliśmy resztę popołudnia, za co bardzo dziękujemy.