Strona główna Aktualności EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu.
Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia
o rzeczach niezwiązanych z informatyką”
Bill Gates

W roku szkolnym 2018/2019 w ramach innowacji stworzonej przez p. Sandrę Krell, wychowankowie grup VIII i IX biorą udział w cyklicznych zajęciach poświęconych nauce programowania. Nauka programowania pozwala na rozwijanie logicznego, algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, a także umiejętności pracy zespołowej. Swoje działania początkowo opieramy na pracy offline z wykorzystaniem maty do kodowania, dzięki czemu za jakiś czas będziemy umiejętnie posługiwać się m.in. programem scratch junior czy kodable. W czwartek 18 października podczas naszego drugiego spotkania w ramach „Programowania na dywanie” poznaliśmy zasady wyżej wspomnianej aplikacji kodable. Dzięki kolorowym kwadratom, sylwetce bohatera Fuzzi'ego i strzałek kierunkowych dzieci tworzyły kod, który przeprowadzał futrzaka przez labirynt spełniając określone kryteria. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Code Week, czyli Tygodnia Kodowania, który jest czasem radosnej nauki programowania w całej Europie. Nasza placówka zgłosiła udział w zadaniu, tym samym zasilając grupę kodujących w Polsce. Za zrealizowane zadanie został nam przyznany certyfikat.