Strona główna Aktualności „POLAK MAŁY” - MIĘDZYPRZEDSZKOLNY QUIZ WIEDZY O POLSCE I REGIONIE

„POLAK MAŁY” - MIĘDZYPRZEDSZKOLNY QUIZ WIEDZY O POLSCE I REGIONIE

„POLAK MAŁY” - MIĘDZYPRZEDSZKOLNY QUIZ WIEDZY  O POLSCE I REGIONIE

We wtorek – 23 października w Publicznym Przedszkolu nr 14 MALUSZEK w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Międzyprzedszkolny Quiz Wiedzy o Polsce i Regionie pod hasłem „Polak mały” związany z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przedszkole szeroko angażuje się w zagadnienia patriotyczne realizując Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała”, który honorowym patronatem objęła p. Prezydent Miasta – Beata Klimek.

Adresatami wtorkowego przedsięwzięcia były dzieci z 15 ostrowskich przedszkoli, które odpowiadały na pytania dotyczące znajomości polskich legend oraz ich bohaterów, układały patriotyczne puzzle, wyszukiwały
i nazywały miejsca i zakątki związane z Polską i najbliższą okolicą.
Na przygotowanych przez siebie trąbkach uczestnicy wygrywali hejnał mariacki, a swoje umiejętności plastyczne prezentowali rysując jabłuszko Ostrószko.

Drużyny znakomicie poradziły sobie z zadaniami, wykazały się niesamowitą znajomością polskich zabytków, krajobrazów i bohaterów literackich. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki promujące nasze miasto.

Celem patriotycznych zmagań przedszkolaków było kształtowanie poczucia przynależności narodowej, utrwalenie wiedzy o rodzinnym mieście
i Ojczyźnie oraz przybliżenie dzieciom rodzimego dorobku kulturowego.