Strona główna Aktualności XIX OLIMPIADA SPORTOWO-ZDROWOTNA PCK

XIX OLIMPIADA SPORTOWO-ZDROWOTNA PCK

W dniu 08 października 2018r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 przy ul. Asnyka w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się XIX OLIMPIADA SPORTOWO –ZDROWOTNA PCK DLA PRZEDSZKOLAKÓW pod hasłem: ,,O ZDROWIU NA WESOŁO”. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy ,,Ekoludki”. Olimpiada miała charakter edukacyjno – oświatowy. Celem jej było dbałość o wszechstronny rozwój poprzez aktywność fizyczną w sporcie rekreacyjnym, a także popularyzacja sportu oraz zagadnień promocji zdrowia. Młodzi Olimpijczycy wzięli udział w przygotowanych zespołowych konkurencjach sportowych, które dostarczyły im wielu sportowych wrażeń i emocji. Wszyscy uczestnicy otrzymali statuetkę, medal oraz dyplom dla całego zespołu.