Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności SPOTKANIE Z GRUPĄ REKONSTRUKCYJNĄ "BŁYSK"

SPOTKANIE Z GRUPĄ REKONSTRUKCYJNĄ "BŁYSK"

SPOTKANIE Z GRUPĄ REKONSTRUKCYJNĄ "BŁYSK" Dnia 08 listopada 2018r. grupa „Plastusie”, „Świerszcze” i „Kubusie” miały możliwość uczestniczyć w bardzo interesującym spotkaniu związanym ze zbliżającym się dniem 11 listopada, w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Pani Ada przypomniała przedszkolakom dlaczego jest to jedna z najważniejszych dla nas dat. Opowiedziała dzieciom jak nasi Przodkowie musieli walczyć, abyśmy my teraz mogli dumnie demonstrować nasze symbole narodowe. Dzięki uprzejmości Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Błysk” z Ostrowa Wielkopolskiego nasze dzieci mogły również zobaczyć z bliska jak wyglądało umundurowanie oraz wyposażenie żołnierza z tego okresu. Zaprezentowane zostały: mundur generała i żołnierza armii pruskiej, mundur powstańca oraz mundur żołnierza armii carskiej.