Strona główna Aktualności KONCERT EDUKACYJNY „WRÓĆ JASIEŃKU, WRÓĆ”

KONCERT EDUKACYJNY „WRÓĆ JASIEŃKU, WRÓĆ”

W dniu 21.11.2018r. w naszym przedszkolu wystąpił znany już wcześniej z ciekawych projektów Muzyczny Madagaskar. Poznańska trupa artystyczna, tym razem, przywiozła nam w repertuarze koncert edukacyjny "Wróć Jasieńku, wróć..". Scenariusz występu zbudowany był na historii dwojga młodych zakochanych, którzy zmuszeni byli rozstać się by Jaśko mógł iść na front w obronie rozebranej ojczyzny. Ruszając ze Lwowa na Warszawę, wg rozkazu generała Józefa Piłsudskiego tworzą legiony i maszerują po niepodległość. Dzieci miały okazję usłyszeć pieśni patriotyczne towarzyszące żołnierzom i ich rodzinom w tym burzliwym okresie jakim była I wojna światowa. Była to niepowtarzalna okazja by z bliska poznać kulisy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz osłuchać się z muzyką, która połączona z grą aktorską z pewnością zapadnie im w pamięci na długo. Muzyczny Madagaskar co miesiąc zaskakuje nas nowym tematem, po którym dzieci zawsze proszą o więcej.