Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności GODZINA KODOWANIA 2018

GODZINA KODOWANIA 2018

GODZINA KODOWANIA 2018
10 grudnia dzieci uczęszczające na zajęcia z nauki programowania, pod okiem p. Sandry Krell, wzięły udział w kolejnym, międzynarodowym wydarzeniu związanym z kodowaniem. W ramach kolejnej edycji Hour of Code 2018 młodzi programiści napisali ponad 100 linii kodu oraz nauczyli się doskonale rozwiązywać zadania w ramach aktywności "Godzina Kodowania z Minecraft" oraz znanego i uwielbianego "Kodable". Warto nadmienić, iż w tegorocznej edycji zarejestrowano aż 219 233 wydarzenia z całego świata, z czego w Polsce 1 384.
Dodatkowo wychowankowie poznali zasadę działania QR Code i przy pomocy specjalnej aplikacji odczytywali kolejne, ukryte w kodzie obrazki ze świątecznego domino.
Największą jednak radość sprawiło dzieciom kolorowanie i skanowane specjalnie przygotowanej karty, z której, jak się okazało, wyskoczył Mikołaj z pięknie przystrojoną choinką!
W nagrodę za udział w Godzinie Kodowania dzieci otrzymały certyfikaty poświadczające ukończenie zadania z sukcesem. Serdeczne gratulacje!