Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności "PRZEDSZKOLNY FESTIWAL TAŃCA LUDOWEGO"

"PRZEDSZKOLNY FESTIWAL TAŃCA LUDOWEGO"

"PRZEDSZKOLNY FESTIWAL TAŃCA LUDOWEGO"

W czwartek, 29 listopada 2018r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowany został Przedszkolny Festiwal ,,Tańca Ludowego” organizowany przez Publiczne Przedszkole nr 6 . Nasze przedszkole reprezentowała dziesięcioosobowa grupa 6- latków z grupy VIII ,,Ekoludki” w składzie : Julia, Nikola, Gabrysia, Magda, Lena, Filip, Ignaś, Jaś, Sebastian i Bruno. Nasz zespół pod nazwą ,,Cekinki ” zaprezentował 5 minutowy układ taneczny do piosenki ludowej pod tytułem ,,Gołąbek”. Przygotowani w piękne kolorowe stroje, wesoła muzyka i atmosfera oraz radosne miny zachęcały wszystkich do tańca. Na zakończenie jury przyznało wszystkim przedszkolom podziękowania, wręczyło dyplomy i upominki dla grup tanecznych oraz podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali dzieci do występu. Festiwal obejmował propagowanie polskiej sztuki i muzyki ludowej wśród dzieci w wieku przedszkolnym, był również przekazem tradycji tanecznych najmłodszemu pokoleniu i okazją do prezentacji dorobku artystycznego wybranych przedszkoli.