Strona główna Aktualności "EKOLUDKI" ZDROWE DZIECIAKI

"EKOLUDKI" ZDROWE DZIECIAKI

Zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu, pełnych energii dzieci przedszkolnych to jeden z najważniejszych celów wychowania przedszkolnego. Obserwuje się też coraz większy wzrost otyłości wśród dzieci i to już najmłodszych. Stąd też każda forma ruchu, a tym bardziej zorganizowana przez nauczycieli i rodziców jest priorytetem. Ważne jest także odżywianie, zwrócenie uwagi na wartości odżywcze posiłków. Dnia 26 lutego dzieci z grupy ,,Ekoludki” zostały zaproszone do wzięcia udziału w nagraniu programu telewizyjnego ,, Zdrowe dzieciaki” przez Telewizję Proart w studio NewReh Training w Ostrowie Wielkopolskim. Gospodarzem spotkania był Pan Marcel Stasierski, który ma wysoko wyspecjalizowanych terapeutów oraz niezbędny do ćwiczeń sprzęt. Przedszkolacy w studio NewReh Training wzięły udział w zajęciach sportowych , gdzie m.in. dowiedziały się czym zajmuje się trener i jak wygląda praca w studio, a także co się w nim znajduje. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i z wielkim zaangażowaniem słuchały i wykonywały proponowane formy ćwiczeń, gier i zabawach ruchowych. Pełni niesamowitych emocji i wrażeń, dzieci wróciły do przedszkola. Wychodząc do domu dzieliły się nimi z rodzicami. Zachęcały do ponownego odwiedzenia NewReh Training i wspólnej aktywności ruchowej.