Strona główna Grupa "ŻABKI" ZAJĘCIE OTWARTE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

ZAJĘCIE OTWARTE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Bajki i opowiadania w języku obcym stanowią optymalny materiał językowy, na podstawie którego można efektywnie rozwijać u dzieci sprawność rozumienia ze słuchu. Jest to o tyle ważne, że prawidłowy rozwój kompetencji obcojęzycznej rozpoczyna się od wykształcenia umiejętności rozumienia. 15 marca 2018r. w grupie III „Żabki” odbyło się zajęcie otwarte z języka angielskiego. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Zajęcia o temacie : Brown bear, brown bear, what do you see?”, czyli storytelling na zajęciach poprowadziła pani Agnieszka. W tym dniu rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech podczas zajęć, ich koncentracji uwagi, aktywności oraz postępu swoich pociech poczynionych w nauce języka obcego. Dzieci zaprezentowały się rodzicom w piosenkach i w  tańcu, nazywały i rozpoznawały kolory oraz zwierzęta w nawiązaniu do opowiadania. Podczas zabaw ruchowych opartych na metodzie TPR powtarzały oraz utrwalały zdobytą już wiedzę.