Strona główna Mały wolontariat KONCERT "OTWARTE SERCA"

KONCERT "OTWARTE SERCA"

Dnia 4 grudnia w Ostrowskim Centrum Kultury odbył się koncert "Otwarte serca". W tym roku koncert był podziękowaniem za 15 lat współpracy wolontariuszy i darczyńców na rzecz Hospicjum św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim. Przypomnieniem ideii hospicyjnej, której nadrzędnym celem jest niesienie bezinteresownej pomocy ludziom chorym na nowotwory. Przedszkolny wolontariat reprezentowały Kaja Szymańska, Zosia Kempkowska i  Maja Andrzejak pomagając w organizacji koncertu. Pani Prezydent Beata Klimek, Starosta Paweł Rajski, Senator Łukasz Mikołajczyk, Wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli, podkreślili wagę bezinteresownej działalności Hospicjum św. Józefa na rzecz chorych i ich rodzin. Podkreślili również ważną rolę w procesie uwrażliwiania dzieci, młodzież na cierpienie i potrzeby ludzi chorych żyjących najczęściej bardzo blisko nas.