Strona główna Aktualności WIZYTA PSZCZELARZA

WIZYTA PSZCZELARZA

WIZYTA PSZCZELARZA Zaproszony pszczelarz przybył w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywiózł w szklanym ulu. Na tym spotkaniu dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół, obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały królową. Miały przyjemność zobaczyć strój pszczelarza przybory, których używa w swojej codziennej pracy, dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę i dłuto. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu, którego dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe. Dzieci za aktywny udział w zajęciach otrzymały słoiczek miodu. Najważniejszym jednak przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi. Były to bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w pamięci.