Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności PODRÓŻ KU WARTOŚCIOM

PODRÓŻ KU WARTOŚCIOM

PODRÓŻ KU WARTOŚCIOM W Bibliotece Publicznej w Szkole Podstawowej nr 11, odbywały sie zajęcia "Podróz ku wartościom" z elementami biblioterapii. W zajęciach brało udział 8 dzieci 6-letnich z grup "Ekoludki" i "Smerfy". Zajęcia prowadziła p. Anna Wawrzyniak, od października 2018r. do maja 2019r. Celem zajęć było uzmysłowienie dzieciom jak ważne są wartości w życiu każdego człowieka, rozwijanie umiejętności rozpoznawania i nazywania wartości moralnych oraz postrzeganie wartości jako drogowskazów w życiu oraz wzbudzanie w dzieciach poczucia własnej wartości (samoocena, wygląd zewnętrzny, zdolności, umiejętności).
Dzięki dobrze dobranej literaturze dla dzieci, zostały przekazane takie wartosci jak: szacunek, prawdomówność, przyjaźń, miłość, odpowiedzialność czy odwaga. Na zajęciach oprócz romowy na temat czytanych tekstów, dzieci uczestniczyły w zabawach, scenkach dramowych oraz prace plastyczne.