Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W MALUSZKU

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W MALUSZKU

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W MALUSZKU Nasze przedszkole bieże udział w programie Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom - Czytające Przredszkole. Celem programu jest propagowanie codziennego czytania dzieciom. Mądre książki przynoszą wzorce właściwych zachowań. Dzięki czytaniu i rozmowie o  problemach, które porusza książka, dzieci uczą się odróżniania dobra od zła, rozwija się ich wrażliwość moralna. Potrafią wówczas zastanowić się nad konsekwencjami własnych słów i czynów. Zatem codzienne lektury to znakomity sposób uczenia dzieci wartości moralnych, które pomogą im budować dobre relacje z ludźmi. Jednym z etapów programu Czytające Przedszkole, jest branie udziału w Mędzynarodowym Dniu Kropki. W naszym Przedszkolu wszystkie grupy świętowały ten dzień w wyjątkowy sposób. Dzieci poznawały historię Vashti – dziewczynki, która nie wierzyła we własne możliwości, a wszystko zmieniło się za pomocą jednej kropki. Nasze przedszkolaki w tym dniu używały kropek na różne sposoby. Dzieci miały na sobie ubrania w kropki- duże, małe, białe, kolorowe. Były różnorodne prace plastyczne, zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek o "Dniu Kropki". Po zaangażowaniu dzieci, nauczycielek oraz rodziców, jesteśmy pewni, że obchody Dnia Kropki już na stałe wpiszą się w tradycję naszego przedszkola.