Strona główna Aktualności XIII KALISKIE SPOTKANIA TEATRALNE PRZEDSZKOLAKÓW

XIII KALISKIE SPOTKANIA TEATRALNE PRZEDSZKOLAKÓW

Ponad pół tysiąca małych aktorów pojawiło się w piątek 24 maja w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, by wziąć udział XIII Kaliskich Spotkaniach Teatralnych Przedszkolaków. Festiwal ten od 13 lat wpisany jest w wojewódzki kalendarz imprez kulturalnych. Jego głównym organizatorem jest przedszkole Bursztynowy Zamek.

Zanim miał jednak miejsce przegląd na deskach Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu jurorzy – jak co roku - odwiedzili placówki w niemal całej Wielkopolsce. Spośród zgłoszonych 31 spektakli wybrano osiem, z którymi mali aktorzy zaprezentowali się w wielkim finale.

Po raz kolejny wśród nagrodzonych znaleźli się mali aktorzy z Przedszkola nr 14 „Maluszek”, którzy w tym roku zajęli II miejsce, za przedstawienie „Z jednej gliny”, autorstwa naszej nauczycielki p. Katarzyny Kasprzak. Jury doceniło również dwoje dzieci – Natalię Ptak i Adasia Śmigla, honorując ich tytułem ”Indywidualność sceniczna konkursu”. Laureatów czeka jeszcze jedno wielkie wydarzenie – uroczysta „Gala Zwycięzców” w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego, która odbędzie się
3 czerwca 2013 r. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!