Strona główna Aktualności UROCZYSTA GALA W TEATRZE IM.W.BOGUSŁAWSKIEGO

UROCZYSTA GALA W TEATRZE IM.W.BOGUSŁAWSKIEGO

Uroczysta Gala w Teatrze im. W. Bogusławskiego zakończyła XIII Kaliskie Spotkania Teatralne Przedszkolaków. Na scenie zaprezentowali się laureaci tegorocznej edycji. To był dzień pełen niezwykłych wrażeń – zarówno dla występujących, jak i publiczności.
Na widowni, oprócz przedstawicieli miasta i władz oświatowych, zasiedli tym razem nie jurorzy, lecz najbliżsi: rodzice, dziadkowie i rodzeństwo małych aktorów. Nic więc dziwnego, że w poniedziałkowe popołudnie kaliski teatr dosłownie pękał w szwach. Tak mocno kibicującej i wzruszonej aktorską grą publiczności mógłby pozazdrościć każdy zawodowiec. W spektaklu wystąpili:
Maksymilian Zwierz (Narrator), Natalia Ptak (Filiżanka), Witek Woźnica (Kubek), Adaś Śmigiel (Imbryk), Mateusz Świtała (Pan Trzepaczka), Franek Nowicki (Widelec), Eliza Lizakowska (Złota Łyżeczka) oraz Tatiana Wenderska, Maja Przerwa, Jaśmina Krysztofiak, Karolina Wira, Oliwia Walczak (Łyżeczki). Jak podkreśla Maria Jamruszka- Grzeluszka - główna organizatorka i zarazem członek festiwalowego jury (dla calisia.pl) : „Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 14 „Maluszek” w Ostrowie Wielkopolskim w uroczy sposób pokazały perypetie kredensowej, pałacowej zastawy. Publiczność obejrzała niezwykle humorystyczny spektakl w dobrym guście, dopracowany teatralnie. Dzieci świadomie wykorzystywały pomysłowy, napisany przez ich nauczycielkę scenariusz. Widzowie dzięki przedszkolakom obejrzeli miłą i sympatyczną bajeczkę z przesłaniem wychowawczym i dydaktycznym. Aktorzy z Ostrowa Wielkopolskiego wspaniale zaprezentowali swój kunszt teatralny”. Dziękujemy! :)