Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ"

"IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ"

Ubieranie choinek, śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem przy Wigilijnym stole, to tradycje Świąt Bożego Narodzenia, które wszyscy znamy, i o których zawsze pamiętamy. Jest jeszcze bardzo piękna tradycja- zwyczaj, który dotyczy składania sobie świątecznych życzeń. Dawniej robiliśmy to za pomocą pięknych świątecznych kartek, które własnoręcznie trzeba było wypisać, przykleić znaczek, wrzucić do skrzynki pocztowej. Poświęcaliśmy im wiele czasu, ale radość z otrzymanej kartki była zawsze ogromna. Nie raz trzymana na pamiątkę przez wiele lat, przypominała nam osobę, od której ją dostaliśmy. W dzisiejszym świecie zwyczaj wysyłania świątecznych kartek, został zastąpiony wysyłaniem - świątecznych sms-ów. Telefony komórkowe, tablety, wszechobecny internet to nasza rzeczywistość. Możliwość korzystania z tych wszystkich dostępnych urządzeń, bardzo ułatwia nam życie, ale może też stanowić duże zagrożenie, a zwłaszcza dla naszych dzieci. Aby przeciwdziałać możliwości wczesnych uzależnień, Fundacja Dbam o Mój Z@sięg, która zajmuje się e-uzależnieniami  u dzieci, organizuje co roku kampanię pod nazwą "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!". W tym roku w tej kampanii wzięły udział również i nasze dzieci. Do akcji dołączyły się dzieci z grupy "Motylki" i "Kubusie”. Dzieci otrzymały od Fundacji Dbam o Mój Z@sięg, 50 świątecznych kartek, które razem z rodzicami, wypisały życzeniami świątecznymi i wysłały do chorych dzieci z oddziału onkologicznego przy udziale Fundacji "GDY LICZY SIĘ CZAS". Wszystkie kartki wypisane przez rodziców i dzieci, trafiły w ręce chorych dzieci. Jesteśmy pewni, że dzięki naszym kartką, na twarzach chorych dzieci pojawił się tak bardzo potrzebny uśmiech. Życzenia powrotu do zdrowia, spełnienia wszystkich marzeń, to najważniejsze życzenia, które znalazły się na wysłanych kartkach, dzieci dorysowywały na nich także swoje małe rysunki.

Integralną częścią kampanii „IDA ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” jest konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę świąteczną. W konkursie wzięli udział chętni rodzice z grupy „Kubusie”, którzy kartki przygotowali razem ze swoimi dziećmi, oraz 3 dziewczynki z grupy „Motylki”, które swoje prace wykonały samodzielnie.