Strona główna Aktualności AKCJA PROZDROWOTNA "AKADEMIA ZDROWIA"

AKCJA PROZDROWOTNA "AKADEMIA ZDROWIA"

Akcja prozdrowotna pod hasłem 'AKADEMIA ZDROWIA', w ramach projektu 'Bądźmy zdrowi-wiemy, więc działamy' odbyła się 01.10.2013r.

Organizator: Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Ostrowie Wielkopolskim, Pl. St. Rowińskiego 3 oraz Publiczne Przedszkole nr 14 „Maluszek” w Ostrowie Wielkopolskim.

Celem ogólnym projektu jest poprawa stanu zdrowia populacji dzieci i młodzieży w Polsce, a celem bezpośrednim zmniejszenie liczby dzieci i młodzieży zagrożonych otyłością, nadwagą i chorobami dietozależnymi na terenie województwa wielkopolskiego poprzez zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie oraz kształtowanie właściwych nawyków i umiejętności prozdrowotnych.

Dzieci wzięły udział w następujących konkurencjach:

1. Rozwiązywanie zagadek dotyczących zdrowej żywności.

2. Zabawa dydaktyczna „Zdrowe, niezdrowe”- segregacja żywności

3. „Malowany jadłospis”- praca zespołowa.

Trzy zespoły malują na dużych arkuszach papieru swoje propozycje zdrowego menu. I zespół - śniadanie, II zespół - obiad, III zespół - kolac

4. Zabawa „Woreczek z niespodzianką”.

Dzieci z zasłoniętymi oczami wyjmowały z woreczka przybory toaletowe, rozpoznawały je po dotyku, określały do czego służą.

5. Stworzenie „Drzewa zdrowia” .

6.„ Marchewkowy slalom”.

7. „Wędrująca kapusta”- wyścig na stojąco.

8. Przedszkolny aerobic

Całość imprezy przeplatana piosenkami i zabawami ruchowymi związanymi ze zdrowiem . Uczestnicy otrzymali od organizatora pamiatkowe koszulki z logo programu, medale, kolorowanki i kredki