Strona główna Aktualności FABRYKA BOMBEK

FABRYKA BOMBEK

12 listopada 2013r. dzieci z grup "Pszczółki" i "Plastusie" pod opieką swoich pań: Ilony Urbaniak, Anny Wawrzyniak, Katarzyny Wlizło, Katarzyny Kasprzak i Katarzyny Krzyżaniak, odwiedziły Fabrykę Bombek "LOTOS" w Koźminie Wlkp.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak wygląda cały proces powstawania bombki. Zwiedziły wszystkie hale, w których kolejno powstają bombki: "dmuchalnię", "srebrzalnię" i "dekoratornię". Wszystkie bombki powstaja w tradycyjny sposób, zachowując tradycyjny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia.

Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, pełne wspaniałych wrażeń. Każde dziecko otrzymało piekną bombkę, która będzie przypominać im chwile spędzone w Fabryce Bombek.