Strona główna Aktualności TEATRZYK "ZŁOTA KACZKA"

TEATRZYK "ZŁOTA KACZKA"

13 listopada zagościł w naszym przedszkolu teatr z Kalisza z przedstawieniem pt. "Złota Kaczka". Aktorzy z niezwykłym humorem przedstawili przygody szewca Szymona, który chcąc ratować przed biedą dzieci z domu dziecka, wybiera się po złoto do Złotej Kaczki. W podziemiach zamku spotyka nietoperza Sufitka, który pomaga mu przedostać się przez ciemne korytarze. Szewczyk Szymon po drodze musi przechytrzyć Szarą Mysz oraz pozbawić mocy Wiedźmę Babuchę Burmuchę. Złota Kaczka obdarowuje Szewczyka złotem pod jednym warunkiem- żeby wydał wszystkie złote talary na swoje przyjemności. Jeśli uczyni inaczej- Kaczka zamieni go w kamień. Jednak dobre serce Szymona zwycięża. Złota Kaczka odczarowana postanawia wynagrodzić jego dobroć.     W ten sposób bajka kończy się dobrze dla wszystkich, bo przecież warto: "Dobre serce dać za darmo, sto uśmiechów słać co rano!".