Strona główna Aktualności KONKURS "MAŁE ORŁY"

KONKURS "MAŁE ORŁY"

14 listopada 2013r. w Publicznym Przedszkolu Sióstr Salezjanek odbył się kolejny Przedszkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej pt.: "MAŁE ORŁY 2013". Na scenie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne dzieci z wielu ostrowskich przedszkoli.

W tym roku nasze przedszkole reprezentował duet: Aleksandra Sikora („Plastusie”)
i Magdalena Szymoniak („Ekoludki”), które pod czujnym okiem p. Katarzyny Kasprzak wykonały piosenkę pt.: „Wojenko, wojenko”. Jury konkursu miało bardzo trudne zadanie, jednak po burzliwych obradach przyznało wszystkim wykonawcom I miejsca. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Celem konkursu było: kształtowanie właściwego szacunku do symboli narodowych, wzmacnianie poczucia dumy z przynależności do polskiego narodu, przyswajanie wiedzy

o Ojczyźnie oraz zapoznanie z historią Polski poprzez treści zawarte w piosence.