Strona główna Aktualności KONKURS EKOLOGICZNY "CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS"

KONKURS EKOLOGICZNY "CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS"

Prezydent Miasta Ostrowa – p. Jarosław Urbaniak zaprosił dzieci z naszego przedszkola do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym, obchodzonym w związku z Dniem Czystego Powietrza, przypadającym 14 listopada.

Celem konkursu było uświadomienie dzieciom, jak ogromne znaczenie ma jakość otaczającego nas powietrza, a także kształtowanie postaw proekologicznych, które przyczynią się do poprawy jego jakości.

Konkurs pod hasłem "Czyste powietrze wokół nas", polegał na wykonaniu grupowej pracy plastycznej, dowolną techniką, z wykorzystaniem materiałów odpadowych. Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z grupy V „Plastusie”, które pod opieką p. Katarzyny Krzyżaniak i Katarzyny Kasprzak wykonały barwny plakat promujący ideę czystego powietrza.

15 listopada w Ostrowskim Centrum Kultury wyróżnione prace zostały nagrodzone. Dyplomy i nagrody odebrały: Julia Mazur, Maja Miądowicz, Natalia Owczarek, Jaśmina Krysztofiak, Amelia Wróbel, Marysia Woźny, Wiktoria Kałajak. Gratulujemy!