Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności III MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS "BAŚNIE, BAJKI I BAJECZKI"

III MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS "BAŚNIE, BAJKI I BAJECZKI"

III MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS "BAŚNIE, BAJKI I BAJECZKI"

Dnia 28 lutego 2020r. w Przedszkolu nr 11 „Calineczka” odbył się III Międzyprzedszkolny Konkurs „Baśnie, Bajki i Bajeczki”.

Do udziału w konkursie przystąpił Wojtek Grzęda z grupy „EKOLUDKI”.

Wcześniej musiał zapoznać się z obowiązującą literaturą dla dzieci „Baśń o smoku i Krakusie”, legendy „O Lechu, Czechu i Rusie”,  „Legendę o założeniu Ostrowa Wielkopolskiego”, „Legendę o Warszawskiej Syrence” i „Legendę o Złotej Kaczce”. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej i inspirowanie zainteresowań literackich u dzieci, integrowanie się dzieci z różnych przedszkoli. Dzieci podczas konkursu zostały podzielone na zespoły. Wspólnie musiały wykonać  zadania i odpowiedzieć na różne pytania. Całość konkursu przebiegała w bajkowej, miłej i wesołej atmosferze. Dzieci pełne wrażeń, obdarowane upominkami i dyplomami wróciły do przedszkola.