Strona główna Aktualności Z WIZYTĄ W "KUCHNI BABUNI"

Z WIZYTĄ W "KUCHNI BABUNI"

Dnia 05.03.2014r. grupa "Ekoludki" wybrała się do Muzeum Miasta, aby wziąć udział w lekcji muzealnej. Przedszkolaki zostały zaproszone do zwiedzenia "Kuchni Babuni", w której królują sprzęty wykorzystywane w gospodarstwach domowych na przełomie XIX i XX w., w okresie międzywojennym oraz po II wojnie światowej.

Dzieci mogły zobaczyć takie ciekawostki jak, jak kubek dla pana z wąsami, przedwojenny termofor, polerkę do podłogi i wiele innych unikatowych przedmiotów, które towarzyszyły życiu codziennemu naszych pradziadków i dziadków. przedszkolaki mogły przyswoić sobie niektóre zwroty gwarowe, które funkcjonują w wielkopolskich rodzinach do dziś. Dowiedziały się, że ziemniaki, to pyry albo kartofle, a gira, to nic innego jak noga. Na zakończenie spotkania w Muzeum dzieci narysowały przedmioty, które wywarły na nich największe wrażenie. Warto było odwiedzić "Kuchnię Babuni" w Ostrowie Wielkopolskim.