Strona główna Aktualności MIĘDZYGRUPOWY TURNIEJ WIEDZY MATEMATYCZNEJ PT.:"ZABAWY Z MATEMATYKĄ"

MIĘDZYGRUPOWY TURNIEJ WIEDZY MATEMATYCZNEJ PT.:"ZABAWY Z MATEMATYKĄ"

W piątek14 marca 2014 r. w naszym przedszkolu odbył się Międzygrupowy Turniej Wiedzy Matematycznej pod hasłem „Zabawy z matematyką”. W turnieju udział wzięły grupy: „Plastusie”, „Ekoludki” oraz „Smerfy”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, doskonalenie umiejętności posługiwania się pojęciami matematycznymi, rozwijanie logicznego myślenia, kształtowanie dojrzałości emocjonalnej i umiejętności pokonywania trudności oraz doskonalenie umiejętności zdrowej rywalizacji i właściwego przyjmowania porażki. Jednak o żadnej porażce nie było mowy! Jak przyznają organizatorki turnieju -p. Katarzyna Kasprzak i Katarzyna Krzyżaniak - dzieci sprawnie, z zapałem i bezbłędnie rozwiązywały wszystkie zadania, zdobywając upragnione punkty dla swoich drużyn. Turniej zakończył się remisem. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni brawami, otrzymali słodycze i pamiątkowe dyplomy dla swoich grup.