Strona główna Aktualności MODA NA ZDROWIE JUŻ OD PRZEDSZKOLA, CZYLI CO "EKOLUDEK" MA NA TALERZU

MODA NA ZDROWIE JUŻ OD PRZEDSZKOLA, CZYLI CO "EKOLUDEK" MA NA TALERZU

W pierwszym tygodniu kwietnia nasze przedszkolaki dowiedziały się ja dbać o zdrowie. Jest to kontynuacja różnorodnych działań, które w naszym przedszkolu odbywają się przez cały rok.

Przedszkolaki dowiedziały się, że zdrowie, to nie tylko prawidłowe odżywianie, ale także ruch, sen, higiena, opieka lekarska (np. niezbyt lubiane szczepienia).

Grupa "Ekoludki" samodzielnie przygotowała i próbowała prawdziwe soki z sokowirówki oraz ze świeżych owoców stworzyła "owocowe krajobrazy na talerzu". Dzieci przekonały się, że jedzenie może być nie tylko zdrowe, ale również pięknie podane. A na talerzach mogliśmy zobaczyć kwiaty, ptaki, bohaterów bajek dziecięcych...A to wszystko z owoców i jogurtu!