Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności ŻYJMY ZDROWO NA SPORTOWO- spartakiada przedszkolaków

ŻYJMY ZDROWO NA SPORTOWO- spartakiada przedszkolaków

 31 maja na stadionie Stali odbyła się Spartakiada Przedszkolaków. W zabawia brało udział 19 ostrowskich przedszkoli. Były one częściowo połączone, reprezentowały 14 dyscyplin sportowych uprawianych w naszym mieście. Na płycie stadionu było ustawionych 14 namiotów opisanych i udekorowanych zgodnie z reprezentowaną przez dane przedszkole dyscypliną sportową. Nasze przedszkole reprezentowało "Sztuki walki". Przedszkolaki sprawdziły się w różnych konkurencjach i zabawach sportowych- szybkim bieganiu, pokonywaniu przeszkód, bieg w workach. Konkurencje dopasowane były do wieku dzieci- 3,4,5 i 6-letnich. Do zabawy zaproszono także rodziców naszych przedszkolaków, którzy mieli okazję sprawdzić się w konkurencji przeciągania liny. Na koniec zabawy wszystkie dzieci tańczyły z chustami Klanza do piosenki "Ruch, ruch, ruch", a następnie odebrały pamiątkowe medale wręczane przez zaproszonych gości- sportowców i ViPów.