Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności "LISTY DLA ZIEMI"

"LISTY DLA ZIEMI"

W bieżącym roku Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski przystąpiła do ogólnopolskiej akcji ekologicznej "Listy dla Ziemi", której głównym elementem było przygotowanie listów z przesłaniem dla Ziemi. Tematem listów było powietrze. Hasło przewodnie tegorocznej akcji brzmiało: "Czyste powietrze-zdrowy człowiek". Do konkursu zakwalifikowano pięć prac plastycznych o wyżej wymienionej tematyce, autorstwa: Wiktorii Kałajak, Aleksandry Sikory, Julii Mazur, Nikoli Sobczak i Wiktorii Mazur. Laureatki zostały zaproszone 16.06.2014r. na podsumowanie akcji, która odbyła się na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego "Piaski-Szczygliczka", gdzie odebrały nagrody z rąk Z-cy Prezydenta pana Stanisława Krakowskiego. Celem akcji było kształtowanie postaw proekologicznych oraz potrzeby ochrony powietrza oraz otaczającego nas środowiska naturalnego.