Strona główna Aktualności Obchody Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego w ramach projektu edukacyjnego "Podaj rękę"

Obchody Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego w ramach projektu edukacyjnego "Podaj rękę" 25 września w ramach projektu edukacyjnego "Podaj rękę", którego autorką jest pani Agnieszka Jakubowska nasze przedszkole obchodziło Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Projekt ma na celu kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec inności, promowanie wśród dzieci idei integracji społecznej osób zdrowych i niepełnosprawnych oraz wychowanie do wartości takich jak tolerancja, akceptacja, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość.

Obchodom Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego towarzyszyły długie rozmowy na temat niepełnosprawności słuchowej. Przedszkolaki dowiedziały się wiele na temat języka migowego. Najstarsze grupy pod czujnym okiem pani Agnieszki nauczyły się kilku podstawowych znaków, aby łatwiej było im komunikować się z niesłyszacymi kolegami. Dowiedziały się także, że nie znajomość języka migowego jest najważniejsza, ale chęć rozmowy. W tym dniu każda z grup przystąpiła do wykonania pracy plastycznej "Niebieski motyl", z uwagi na fakt iż motyl jest ogólnie przyjętym symbolem Głuchych.