Strona główna Aktualności Międzynarodowy Dzień Niewidomych – działania w ramach projektu edukacyjnego „Podaj rękę”

Celem obchodów Międzynarodowego Dnia Niewidomych jest przypomnienie, że osoby niewidome i słabowidzące są obecne w naszym życiu i uczestniczą w nim na równi z osobami pełnosprawnymi. Przeprowadzone zajęcia pt. „Ja nie widzę Ciebie. Ty zobacz mnie.” miały na celu wprowadzenie dzieci w świat zmysłów, udział w ćwiczeniach bazujących na wyłączeniu zmysłu wzroku, ćwiczenie orientacji przestrzennej  oraz refleksję nad sytuacją osób niewidomych w społeczeństwie.

Przedszkolaki wiedzą, że niewidomi widzą świat przez dotyk i wyobraźnię. Wiedzą też, że czytanie i pisanie ułatwia im pismo Braille’a. Nie bez powodu wysypały kontur oka sypkim i wypukłym materiałem :)