Strona główna Aktualności DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Jak co roku 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W naszym przedszkolu co roku Dzień Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo szczególnie. W tym roku jednak dzieci nie mogły przynieść do przedszkola swojego pluszowego przyjaciela, ale to nie przeszkodziła, aby dzień Misia się odbył. Dzieci, śpiewały, oglądały i słuchały bajek, recytowały, malowały, rysowały, bawiły się, tańczyły, wycinały, kodowały, robiły sobie zdjęcia pamiątkowe zdjęcia, a bohaterem wszystkich tych zajęć i atrakcji był Pluszowy Miś. Chociaż na obrazu czy w postaci gipsowej figurki, ale był i towarzyszył dzieciom cały ten cudowny dzień.