Strona główna Aktualności "IDĄ ŚWIETA..." WIĘC WYSYŁAMY KARTKI

"IDĄ ŚWIETA..." WIĘC WYSYŁAMY KARTKI

W dzisiejszych czasach coraz częściej do składania życzeń służą elektroniczne formy przekazu i portale społecznościowe, na których w ciągu kilku minut można pozdrowić  kilkaset osób. Ale nawet najciekawszy sms, nie zastąpi tradycyjnej, papierowej, świątecznej kartki. W Polsce pierwsze kartki świąteczne pojawiły się pod koniec XIX wieku i przetrwały do dnia dzisiejszego. Najlepszym czasem na wysyłanie życzeń bliskim są okresy świąteczne. Warto więc poświęcić kilka minut na zakup i wypisanie świątecznej kartki, aby wywołać uśmiech na twarzy bliskiej osoby. Wypisywaniu kartek poświęcaliśmy wiele czasu, ale radość z otrzymanej kartki była zawsze ogromna. Nie raz trzymana na pamiątkę przez wiele lat, przypominała nam osobę, od której ją dostaliśmy.
W tym roku nasze przedszkole już po raz drugi wzięło udział w Kampanii społecznej „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” organizowaną przez Fundację „DBAM O MÓJ Z@SIĘG”. Fundacja ta od lat zajmuje się przeciwdziałaniem fonoholizmowi oraz e-uzależnień  u dzieci i młodzieży. W tym roku w Kampanii wzięły udział wszystkie dzieci z naszego przedszkola. Razem wysłaliśmy około 250 kartek świątecznych, które dostaliśmy od Fundacji. Kartki zostały wysłane do bliskich z rodzin naszych przedszkolaków ale też do różnych instytucji wsparcia, m.in. do Ostrowskiego Centrum Pomocy Caritas, Domu Dziecka w Pleszewie i Kaliszu, do dzieci ze Świetlicy „Boże Podwórko” w Ostrowie Wielkopolskim, do Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej, Domów Pomocy Społecznej, do lekarzy z różnych Oddziałów Ostrowskiego i Kaliskiego Szpitala oraz do Oddziałów Ratunkowych, do Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Poznaniu, do Domów Samotnych Matek, oraz do Wojsk Obrony Terytorialnej. Wszystkie kartki zostały wypisane i ozdobione przez dzieci,  które poświęciły im wiele czasu, a wszystko po to, by sprawić ich odbiorcą wiele radości. Dzięki udziałowi w Kampanii, nasze przedszkolaki dobrze wiedzą, że papierowa kartka, napisana i wysłana przed świętami jest bardzo cennym darem, jaki możemy sprawić drugiej osobie.
Jesteśmy przekonani, że to nie ostatnia taka Kampania, w której będziemy brać udział. Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy tak chętnie przyłączyli się do akcji :-)