Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności POLSKĘ ZWIEDZAMY - SPORT UPRAWIAMY

POLSKĘ ZWIEDZAMY - SPORT UPRAWIAMY

Ponad pół tysiąca małych zawodników z 18 ostrowskich placówek stanęło na starcie tegorocznej Spartakiady Przedszkolaków. Impreza pod hasłem ,,Polskę zwiedzamy – sport uprawiamy” odbyła się w sobotnie południe - 30 maja,  na stadionie Stali przy ulicy Kusocińskiego. Na murawie ustawiono czternaście kolorowych namiotów.  Przedszkola prezentowały  polskie miasta, które przedstawiły w uroczystej defiladzie. Nasze przedszkole reprezentowało malowniczy Karpacz. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzić się w konkurencjach i zabawach sprawnościowych, a ich zmagania śledziła z trybun widownia, która bardzo żywiołowo dopingowała małych sportowców. Do rywalizacji zaproszono także rodziców, którzy stanęli do przeciągania liny. Niestety, pojedynek ten trwał krótko, gdyż... lina nie wytrzymała. Na zakończenie Spartakiady wszystkim dzieciom wręczono medale, a w niebo poszybowały balony.