Strona główna Aktualności TEATRALNA GALA PRZEDSZKOLAKÓW 2015

TEATRALNA GALA PRZEDSZKOLAKÓW 2015

W poniedziałek, 8 czerwca, w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu odbyła się Gala XV Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków. Na Dużej Scenie zaprezentowali się nagrodzeni finaliści - laureaci tegorocznych KSTP. Mali aktorzy, niczym prawdziwe gwiazdy przygotowywali się w prawdziwej teatralnej garderobie, aby później  po raz kolejny zaprezentować się przed publicznością na wielkiej-profesjonalnej scenie. Widownia tradycyjnie wypełniona była po brzegi,  aktorów oklaskiwali dumni rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i opiekunowie. Uczestnicy otrzymali statuetki  „Małego Wojciecha". Nagrody wręczał m.in. prezydent Grzegorz Sapiński, który pogratulował dzieciom talentu i życzył dalszych sukcesów na deskach teatru. Festiwalowe trofeum już po raz kolejny dołączyło do honorowej kolekcji osiągnięć naszego przedszkola.

W nagrodzonym spektaklu udział wzięli: Tosia Skrzypniak (Kropulinka), Magda Szymoniak (Mama Kropulinki), Marta Mirota (Osa), Mikołaj Hanuszkiewicz (Świerszcz),Dominik Kaźmierczak (Ślimak-filozof), Malwina Gaj, Lena Witek, Nikola Stagraczyńska, Zuzia Świątek, Zuzia Łochyńska, Weronika Chwalisz (Motyle), Zosia Kaczmarek , Jakub Droszcz (Dzieci).