Strona główna Aktualności "ZIMOWE ZADANIA BEZ NUDY"

"ZIMOWE ZADANIA BEZ NUDY"

Podczas ferii dzieci 5-letnie z grup: „Plastusie”, „Świerszcze” i „Ekoludki” uczestniczyły w programie edukacyjnym "Zimowe zadania bez nudy" – Kodowanie na dywanie projektu Anny Świć. Celem tej idei było świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów kodowania, jako formy ciekawego i wartościowego spędzania czasu wolnego. Podczas tygodnia ferii wykonaliśmy wiele ciekawych prac i zadań. Korzystaliśmy z maty do kodowania, kolorowych kubeczków, a także z wielu innych ciekawych pomocy dydaktycznych. Dzieci bardzo chciały, aby spadł śnieg, dlatego nasze zadania rozpoczęliśmy od odkodowania na macie pięknej dużej śnieżynki, wiele czasu poświęciliśmy na omawianie odpowiedniego ubiór podczas siarczystych mrozów i rozróżnianiu stron „prawo-lewo”. Było oczywiście tradycyjnie sudoku, a także sporo liczenia. Dla przedszkolaków był to świetnie spędzony czas. Po wykonaniu zadań przedszkole otrzymało certyfikat udziału w projekcie.
Certyfikat "Zimowe zadania bez nudy" 2021.pdf