Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W poniedziałek 22 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci od samego rana czekały, aby podczas marszu na terenie przedszkola mogły pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przedszkolacy radośnie maszerowali w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy. Barwnym pochodem z gaikami i przy dziękach instrumentów wróciliśmy do przedszkola. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Jesteśmy przekonani, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre już niebawem.