Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności DZIEŃ WALKI Z DYSKRYMINACJĄ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

DZIEŃ WALKI Z DYSKRYMINACJĄ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

DZIEŃ WALKI Z DYSKRYMINACJĄ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 5 maja w Naszym Przedszkolu w ramach projektu edukacyjnego "Podaj rękę" obchodziliśmy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów tego dnia było zwrócenie uwagi społeczeństwa na wyzwania, przed którymi stają na codzień osoby z niepełosprawnością. W wielu miejscach zarówno na świecie jak i w Polsce z tej okazji organizowane są rozmaite wydarzenia, spotkania, marsze, warszty oraz happeningi będące wyrazem sprzeciwu wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w codzinenym życiu, uwypuklające solidaryzm z osobami niepełnosprawnymi. Działania te podkreślają, że wobec osób niepełnosprawnych powinno się zachowywać zwyczajnie oraz starać się pokonywać wszelkie pojawiające się bariery.